Kodėl rasoja langai?

Atnaujinta: geg 13


Langų rasojimas – tarsi simptomas, rodantis, kad kažkas jūsų namuose ne taip. Dažniausia tai nėra paties langų paketo problema, todėl reikėtų ieškoti pagrindinių priežasčių. Be to, langai rasoja ne tik viduje, bet kartais ir išorėje. Nuo ko tai priklauso ir ką reikėtų žinoti?

Trys pagrindinės priežastys, kodėl iš vidaus rasoja langai

Pati svarbiausia ir dažniausia priežastis – prastas patalpų vėdinimas. Žmonės, nusprendę pasikeisti langus, retai kada pagalvoja apie ventiliacijos sistemą, nes iki tol pro nesandarius rėmus lengvai cirkuliuodavo oras. Pakeitus juos į plastikinius ar į aliumininius, pradžioje nudžiugina šiluma, o tik vėliau pradedama pastebėti, kad nebėra tinkamos ventiliacijos.

Jei nebėra kokybiškos oro cirkuliacijos, ne tik pradeda rasoti langai, bet ir besikaupianti drėgmė sukuria itin palankias sąlygas pelėsio augimui bei plitimui. O tai jau tikrai negerai.

Dėl to rekomenduojame apgalvoti šį problemos sprendimą dar prieš keičiant langus.

Drėgmė kambariuose nuolat kaupiasi dėl įvairių kasdienių buitinių darbų ir tiesiog prikvėpuoja visi gyventojai. Todėl reikia dažnai vėdinti, geriausia – sukuriant skersvėjį. Jei įrengta kokybiška rekuperacinė sistema, tokių problemų neturėtų kilti arba tik laikinai užrasotų atitinkamose patalpose, tarkim virtuvėje gaminant maistą ar maudantis vonioje.

Jei nėra tinkamos ventiliacijos ir apšiltinos sienos bei sudėti sandarūs langai – tai tiesiausias kelias ne tik stiklų rasojimui, bet ir pelėsio plitimui.

Antra priežastis – temperatūrų skirtumas

Vasarą langai beveik nerasoja, nes išsilygina vidaus ir lauko temperatūra. Be to, jie dažnai laikomi praverti.

Žiemą ir atvėsus orams, dėl ryškaus temperatūrų skirtumo bei dėl minėtos prastos ventiliacijos, iš patalpų pusės aprasoja langai. Šį reiškinį dažniausia pastebime po nakties miegamuosiuose kambariuose, kai lauke šalta, o viduje šilta ir prikvėpuota.

Kartais žmonės stengiasi taupyti ir patalpose, kuriose būna rečiausiai, prisuka šildymą. Taip pat senos statybos daugiabučiuose, dėl nekokybiškų šildymo sistemų, temperatūra nukrenta žemiau rekomenduojamos – t. y. mažiau 20° C. Tai vėlgi sukuria palankias sąlygas kauptis drėgmei, rasoti stiklams ir plisti pelėsiui.

Vis tik kartais nutinka ir taip, kad dėl gerų stiklo izoliacinių savybių ir prastos kokybės aliumininio rėmelio langų paketo viduje, pradeda drėkti langų pakraščiai. Ši problema įprastai nekyla kokybiškiems plastikiniams langams.

Gėlės ir per didelė drėgmė

Tai taip pat sukuria palankias sąlygas langų rasojimui. Rekomenduojama patalpų drėgmė yra 40 – 60 proc. Kuo dažniau viršijama viršutinė riba, tuo daugiau susikaupia drėgmės ir rasoja langai, ypatingai šaltuoju metų laiku.

Gėlės taip pat kvėpuoja ir garina vandenį, kuriuo jas laistote. Jei jomis apstatytos palangės, po kuriomis įrengti radiatoriai, tada šiluma negali sklandžiai kilti viršun ir apšildyti šių vėsiausių zonų.

Jei langai rasoja iš išorės

Taip gali nutikti žiemą, kai selektyvinis stiklas nepraleidžia iš vidaus sklindančios šilumos. Tuo metu išorinis stiklas atšąla, o ryte, kylant temperatūrai, ant jo susidaro kondensatas. Dėl to rūpintis tikrai nereikia, tai parodo jūsų langų kokybiškumą.

Tai ką daryti, kad nerasotų langai?

Iš aprašytų priežasčių jau turbūt supratote, ką reikėtų padaryti pirmiausia – tai šalinti priežastis. Kitas patogus variantas – modernios orlaidės ir aukštos kokybės langai.

Orlaidės užtikrina oro cirkuliavimą, todėl rekomenduojamos bent virtuvėje ir vonioje, kur daugiausia susikuria drėgmės.

Kol neturite langų su orlaidėmis ir geros vėdinimo sistemos:

- kuo dažniau vėdinkite patalpas;

- pašalinkite nuo stiklų susidariusią drėgmę;

- užtikrinkite kambariuose tinkamą temperatūrą ir drėgmę;

- nelaikykite viso sodo ant palangių.

Jei jūsų langai seni ir nekokybiški, galbūt laikas juos keisti? Mielai pakonsultuosime, jeigu planuojate įsigyti naujus langų profilius ir padėsime išsirinkti tinkamus. Susisiekite tel. +370 650 30911 ar el. paštu uzsakymai@glassbee.lt

Peržiūrų: 102Komentarų: 0
  • LinkedIn
  • Facebook